Kurumsal Bilgiler
  Serkan Mobilya’nın Tarihçesi

  Serkan mobilya ailesi ticari hayatına 1978 yılında Fikirtepe’deki 70 m2’lik küçük bir atölyede başlamıştır. Kurucumuz Turgut Karabulut’un mobilyacılık mazisi ise 1968 yılına dayanmaktadır. Yıllar boyu, Türkiye’nin o dönemki önde gelen ustalarının yanında mesleğin inceliklerini öğrenen Turgut Karabulut Türkiye’de dekorasyon anlayışının ve mesleğinin profesyonel öncülerinden biri olmuştur. Serkan mobilya Ümraniye’deki atölyesine taşınana kadar faaliyetlerini, Fikirtepe’de kesintisiz sürdürmüştür. Bu dönemde şirket, tarihinde önemli yer tutan, gurur tablomuzu oluşturan, önemli kişiliklerle, önemli işlerin altına imza atılmıştır.

   

  1999 yılında mobilya halen faaliyetlerini sürdürdüğü Ümraniye’deki 550 m2’ lik atölyesine taşınmıştır. Bu taşınma ile beraber yönetimi devralan Turgut Karabulut’un oğulları Serkan Karabulut, Erhan Karabulut, Serdar Karabulut ve Volkan Karabulut Serkan mobilyanın kendini baştan aşağı yenilemesinin de başlangıcı olarak tanımlanabilir.Yeni teknolojinin imkanlarından faydalanılarak, makine parkuru tamamen yenilenmiştir. Bunun yanı sıra aynı dönemde, yönetim, organizasyon ve iş akış sistemlerinde de yenilemenin başlatılmasıyla şirket kimliği pekiştirilmiştir. Profesyonelleşmenin ve yeniden yapılanmanın doğru gerçekleştirilebilmesi sayesinde, ülkemizin kötüleşen ekonomik şartlarına rağmen, Serkan mobilya büyüme ivmesi kazanmış ve yükseliş devamlılık arz etmiştir.

   

  2008 yılında 1500 metre karelik farbrika açılışını gerçekleştirmiştir. Bu fabrika sayesinde üretimimiz daha modern ve teknolojik makinalarla ve daha süratli üretilmeye başlamıştır.

   

  Bugün Serkan mobilya son teknolojiyle donatılmış 550 m2 Dudullu’daki üretim atölyesi ve 1500 m2 Esenşehir’deki fabrika ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

   

  Serkan mobilya yarım asra yaklaşan mazisiyle, dekorasyon ve mobilyada hizmetlerini ve ürünlerini, ilk günkü amatör ruh ve iş alakıyla sizlere sunmaya devam etmektedir.